اشتراک گذاری اینترنت در لینوکس

 امروزه کاربران نیاز دارند تا به‌راحتی، هر جای محل کار یا خانه هستند با دستگاه‌های مختلف به اینترنت متصل شوند.
نیاز به اشتراک اینترنت در محیط خانه یا محل کار به‌صورت بی‌سیم، اغلب سبب می‌شود تا کاربران رو به مودم‌های بی‌سیم بیاورند.
اما کاربرانی که مودم سیمی دارند چگونه این مشکل را حل کنند؟! آیا راهی جز خرید مودم بی‌سیم برای اشتراک اینترنت وجود دارد؟!شاید بیشتر با وای فای هات اسپات (WiFi Hotspot) در سیستم‌عامل اندروید آشنا هستید؛ ویژگی‌ای که امکان اشتراک اینترنت دستگاه اندرویدی را برای کاربران فراهم می‌کند و کاربران را از شر ارتباط بلوتوثی یا کابلی (در سیستم‌عامل‌هایی مانند سیمبیان نوکیا) خلاص می‌کند.
باید بگویم که این ویژگی کاملا به WiFi دستگاه شما بستگی دارد و چیزی جدای آن نیست.
یعنی کافیست تا هر دستگاهی که دارید WiFi داشته باشد؛ در این صورت با اضافه کردن ویژگی‌های نرم‌افزاری می‌توان آن را Hotspot کرد.در هر سیستم‌عامل برای ایجاد یک اتصال Hotspot تدابیری اندیشیده شده است اما برای این‌که انجام این عملیات راحت‌تر شود و اینترنت نیز در این هات اسپات به اشتراک گذاشته شود (چون می‌توان فقط یک شبکه محلی با Hotspot ایجاد کرد)، برنامه‌هایی وجود دارند که به راحتی این کار را برای شما انجام می‌دهند.
در این ویدئو نحوه ی ساخت شبکه بیسیم ادهاک(Ad-hoc) یا شبکه های بیسیم بارنج محدود برای شبکه کردن سیستم ها در رنج کمتر از 5 متر و نحوه ی به اشتراک گذاری اینترنت در یک شبکه محلی برای دسترسی دیگران به صورت اشتراک کابلی به بیسیم و بیسیم به بیسیم برسی میشود
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید