دانلود دیتابیس Geolite سایت maxmind

دانلود دیتابیس Geolite سایت maxmind

با سلام

توی این قسمت قراره یک فایل خیلی مهم رو واستون به اشتراک بزارم

دوستانی که پیدا کردن موقعیت جغرافیایی یوزر هاشون براشون مهمه این دیتا بیس حکم نون شب رو واسشون داره .

موقعیت‌یابی جغرافیایی آی‌پی (IP Geolocation) پروسه‌ای است که برای تعیین موقعیت فیزیکی یک آدرس IP استفاده می‌شود و می‌توان از آن در مقاصد مختلفی از قبیل شخصی‌سازی محتوا و تحلیل ترافیک بهره گرفت. تحلیل ترافیک از طریق موقعیت جغرافیایی می‌تواند بینش‌های مختلفی در مورد کاربران ارائه کند و بدین ترتیب می‌توان به سادگی متوجه شد که کاربران یک وب‌سایت یا اپلیکیشن اهل کجا هستند. بدین ترتیب می‌توان تصمیم‌های آگاهانه‌ای در مورد مکان مناسب برای سرورهای اپلیکیشن و هویت کاربران آن گرفت.

maxmind این کلاس رو برای برخی از زبان های برنامه نویسی ایجاد کرده . این کلاس از یک پایگاه داده داخلی استفاده میکنه تا اطلاعات مربوط به یک آی پی یا دامنه رو استخراج کنه .   البته با تمام خوبی هایی که داره پایگاه داده رایگان نیست و نمیتونید به روز ترین پایگاه داده رو رایگان در اختیار داشته باشید . اما با کمی جستجو میتونید نسخه های قدیمی تر رو پیدا کنید و مطمئن باشید بیشتر مشکلات شما رو بر طرف میکنه . بیشتر سایت هایی که با استفاده از آی پی شما , موقعیت , کشور , نام ISP  و … رو در اختیار شما قرار میدهند از GeoIP استفاده میکنند . اگه مایل هستید اطلاعات بیشتری بگیرید به این سایت مراجعه کنید :

http://www.maxmind.com

 

این دیتابیس رو میتونین در اختیار خیلی از ابزر های مانند ابزار های لاگ یا وب سرور ها قرار بدین تا در لاگ ها موقعیت جغرافیایی را با توجه به آدرس درخواست دهنده محاسبه کنند.

دانلود مستقیم دیتابیس

 

دیدگاه‌ها ۴
ارسال دیدگاه جدید